POUŤ MILOSRDENSTVÍ DO OSTROVA

Letošní diecézní pouť byla výjimečná ve všech ohledech. Vydali jsme se totiž po stopách Dr. Karla Farského, do Perninku a Ostrova, na místa, kde najdeme první otisky jeho šlépějí, snad jen trochu zaváté prachem historie. Již v pátek odpoledne přijížděli první poutníci na evangelickou faru do Jáchymova, aby se pak všichni zúčastnili sobotní poutní bohoslužby v kostele sv. Floriana na Posvátném okrsku v Ostrově.

Veliké díky patří bratru Lukášovi Bujnovi, který se letos ujal organizace, a s precizností sobě vlastní připravil nám všem velký duchovní zážitek. Kázání bratra Lukáše bylo strhující a oslovilo doslova všechny. Bohoslužbě oběti předsedal plzeňský biskup, bratr Filip Štojdl. Na závěr bohoslužby přítomné pozdravil také bratr patriarcha Tomáš Butta, který poutníkům připomněl všechny letošní akce, které Církve československá husitská pro věřící připravila.

V kostele sv. archanděla Michaela pak všichni duchovní, společně s těmi z římskokatolické církve, požehnali poutníkům na cestu domů.

Galerie zde

 

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *