NÁVŠTĚVA VE VYSOKÉM NAD JIZEROU

Návštěva ve Vysokém

Během rodinné dovolené v Krkonoších navštívil bratr farář Lukáš i místa spojená s kořeny naší církve – obce Škodějov, kde se narodil náš první patriarcha Karel Farský, Roprachtice, kde jsou pochováni Farského rodiče, a Vysoké nad Jizerou, kde je Farského pamětní síň. Nachází se tu mimo jiné Farského talár, štola, kalich, klekátko a úmrtní lože.

V neděli 2. srpna pak v krásném sboru ve Vysokém sloužil bratr Lukáš bohoslužbu spolu s místním farářem Vladimírem Hrabou, svým kolegou ze studií. Byly to požehnané a vzácné chvíle. Bratru Vladimírovi vyprošujeme hojné Boží požehnání pro jeho službu!

Ještě hlubší kořeny víry se bratru Lukášovi poodhalily při návštěvě nejstaršího krkonošského poutního místa v Bozkově. V 1. polovině 16. století se zde udál mariánský zázrak, a to právě v době, kdy místní farnost i panství spravovali husité (kališníci, utrakvisté). Třebaže husitské hnutí nepěstovalo mariánský kult, bozkovští husité měli Pannu Marii, zvanou Královna hor, ve veliké úctě. Není to inspirací i pro nás?

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *